Gönderen Konu: RADENTİS  (Okunma sayısı 16839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah ÇAKAR

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 20-05-1984
  • İL/İLÇE:: BAYRAMPAŞA-TERAZİDERE
RADENTİS
« : 10:14 / 30-01-2010 »

Çevrimdışı Murat BAHÇECİ

• Dost Avcı
RADANTİS
« Yanıtla #1 : 22:47 / 02-02-2010 »
Müthiş bir çiftlik RADENTİS ... Ve bu müthiş çiftliğin köpekleride gerçekten birer av makinası .. En azından bana göre öyleler..
inanın buna Radentis sahibi olmak gerçekten istedigim bir şey..
Bir de üzülerekte olsa şu dikkatimi cekti.. Arkadaşlar konuyu 27 kez görüntülememize ragmen hiç mesaj yazmamışız.. Lütfen en azından düşüncelerinizi paylaşın.. Bu site bizim ve değerini bilelim...!

Murat BAHÇECİ
1978 / SAKARYA
05322274818

Çevrimdışı Sertac SERİM

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 01/01/1981
RADANTİS
« Yanıtla #2 : 13:11 / 25-02-2010 »
radantis farkı nere cıktı derseniz .. italyanlar yıllarca hep kötü kopekleri itelemisler radantis te bızım tr ye guzel kopeklerinin yavrularından gönderınce aradaki fark bize uçurum geldı ve öylede bırkac radantis izledim  cok güzel birer makinalar yanlız radantisi keklıkte nasıl olur? ben notu culluk değil keklıge göre verdimden hayırlısı..ilerde onuda deneriz.
fakir olmak şerefsiz olmaktan daha küçük bir meseledir... atasözü

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
RADANTİS
« Yanıtla #3 : 13:36 / 25-02-2010 »
Doğru söylüyosun fakat avcıya göre değişir not bende çulluk derim notunu vermek için

Çevrimdışı Haldun YAZICI

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 01.01.65
  • Kan Gurubu: rh+
  • İL/İLÇE:: fatih
RADANTİS
« Yanıtla #4 : 00:29 / 08-02-2012 »
bence matematik,fizik,kimya,biyoloji,tarih,coğrafya sınavlarına girmesi lazım not alması için.

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 25/08/1981
  • Kan Gurubu: A RH POZİTİF
  • İL/İLÇE:: ANTALYA/KUMLUCA
RADANTİS
« Yanıtla #5 : 01:50 / 09-02-2012 »
radantis farkı nere cıktı derseniz .. italyanlar yıllarca hep kötü kopekleri itelemisler radantis te bızım tr ye guzel kopeklerinin yavrularından gönderınce aradaki fark bize uçurum geldı ve öylede bırkac radantis izledim  cok güzel birer makinalar yanlız radantisi keklıkte nasıl olur? ben notu culluk değil keklıge göre verdimden hayırlısı..ilerde onuda deneriz.

SERTAÇ kardeşim radentise bu notu seneye keklik avında kırda yeni yavrum radentis akron ve ala yavrusu ile  çekecek olduğum videolarla verme imkanı sağlayacağımı temin ederim.ben bu yavruyu alacağımda biraz araştırma yaptım keklik avlayan arkadaşların ve ellerin de farklı çiftlikten gelen setterlerin soyundan besleyenler sen kırda taşta keklik avlıyorsun bu köpekler  narin ve nazik olur ayaklarının altı çabuk yara olur fazla taşlı kayalıklı merada avlanamazsın  dediler.ama şu an 2 saat gibi kısa tuttuğum   kırdan çok bir farkı olmayan meraya götürdüğümde öyle bir durumla karşılaşmadım.ama şunada birşey diyemem hızlı ve gözü kara kendini bilmeden taştan çalıdan attırıverdiği için bir yerini kırma ihtimalinden korkmuyor değilim.benim bu köpekten tek sıkıntım olacağını düşünüyorum antalya gibi sıcak bir iklimde bu hızda gezen bir köpek ya belli bir saat sonunda dayanamaz bir ağaç gölgesinde yatar uyur yada çatlar ölür çünki burdaki sıcaklarda çok su tüketimine ihtiyaç duyacak.  bende köpeğe notu keklikte veririm çünki bölge itibari ile çulluğun değil kekliğin olduğu bölgede yaşıyorum.ama bu yıl antalyada da güzel çulluklar bulmadık değil fakat oda bu yıla mahsus olduğunu düşünüyorum geçen yıllar bu kadar değildi.ama çulluğa uygun bölgede yaşayan insanlarda çullukta değerlendirme yaparlar çünki çulluk avı kadar kekliği tercih etmiyorlar...saygı duyarım ve saygıda duymak zorundayız tercih ve zevk meselesi.herkese selam.

^^KUMLUCA/AVCILAR VE ATICAR DERNEĞİ BAŞKAN YARDIMCISI^^
Cengiz AKKIN
25.08.1981
ANTALYA/KUMLUCA  05336387116

Çevrimdışı Cemal ÖNCÜLER

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 9 9 1986
  • Kan Gurubu: a rh +
  • İL/İLÇE:: KIBRIS - GİRNE
RADANTİS
« Yanıtla #6 : 09:41 / 09-02-2012 »
öncelikle herkese slm ,
bir çoğunuz beni tanırsınız ben aranıza kıbrıstan katılıyorum
öncelikle ben setter konusunda henüz daha acemi çaylağım böyle konulara pek yorum yapmam hele yarışlarla falan hiç bağlantım ve bilgim yok ama küçük bir bilgi eklemek istedim tabi kabul edilirse elimde şu an kıbrıstaki çiftliklerden 2 setterim var  gayet beni memnun ve mutlu eden köpekler kıbrıstaki çiftlikleri aramızda bilen varmı geliba cem abi (cem pekpak ) biliyor

ben redantis köpeklerini cok beyeniyorum ve  takip ediyorum  ve şu an elimde bir yaşında erkek AKRON JOLE yavrusu bir erkek var
 ve bizde keklik turaç ve tavşan avı var bu sezonun son haftalarında yavruyu ava cıkardık ve halen hafta sonları gezmeye cıkarıyoruz gayet başarılı çalışkan hem bir iki saatlik köpek de değil   ve benim av paylaşımlarıma bakarsanız dağlık cok çetin ve kayalık yerlerde gezdiğimizi görürsünüz
tabi doğru kan doğru eşleşme konuları en önemlisi ama konu redantis
herkese sevgiler saygılar

9/9/1986       
KIBRIS

Çevrimdışı Ender GİRGİÇ

• Dost Avcı
RADANTİS
« Yanıtla #7 : 11:21 / 09-02-2012 »
Sağlıklı düşünüldüğünde her köpek her avı yapar yeterki onu yavruluktan o yapmak istediğin ava ve oranın arazi yapısına uyum sağlamasını sağla buda  biz avcılara düşüyor sen istanbulda çulluk avına götür bıldırcına çıkar senede 1 kerede keklik avına götür hele arazi taşlık kayalıksa tabiki hayvanın ayakları patlar bilmem neresi şişer adamlar çoban köpeklerini domuza salıyorlar takır takır domuz kovalıyorlar bu bir örnek bunun gibi ne örnekler var biz halen burda kalkmış seter keklik yapmaz bilmem ne yapmazı tartışıyoruz her hayvan her avı yapar yeterki sen ona ne yapacağını göster ve teşvik et yani okuluna götür biraz kendimiz geliştirelim arkadaşlar mantıklı olalım herşeye malifet değil öğretici olalım eğer bilmiyorsak soralım öğrenelim öğrenmenin yaşı yok saygılar ...... 
Ender GİRGİÇ
1971-İSTANBUL 0543 457 92 99

BÜYÜK USTA SENİ UNUTMALACAĞIZ MEKANIN CENNET OLSUN

Çevrimdışı Türker ÜÇOK

• Dost Avcı
RADENTİS
« Yanıtla #8 : 11:46 / 09-02-2012 »
Ender bey e katılıyorum ve bu tezi bir videoyla güçlendirmek isterim ,selamlar

ENGLISH SETTER Î ΕΡΔΙΚΑ ΤΣΟΥΚΑΡ ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 25/08/1981
  • Kan Gurubu: A RH POZİTİF
  • İL/İLÇE:: ANTALYA/KUMLUCA
RADANTİS
« Yanıtla #9 : 13:00 / 09-02-2012 »

SERTAÇ kardeşim radentise bu notu seneye keklik avında kırda yeni yavrum radentis akron ve ala yavrusu ile  çekecek olduğum videolarla verme imkanı sağlayacağımı temin ederim.ben bu yavruyu alacağımda biraz araştırma yaptım keklik avlayan arkadaşların ve ellerin de farklı çiftlikten gelen setterlerin soyundan besleyenler sen kırda taşta keklik avlıyorsun bu köpekler  narin ve nazik olur ayaklarının altı çabuk yara olur fazla taşlı kayalıklı merada avlanamazsın  dediler.ama şu an 2 saat gibi kısa tuttuğum   kırdan çok bir farkı olmayan meraya götürdüğümde öyle bir durumla karşılaşmadım.ama şunada birşey diyemem hızlı ve gözü kara kendini bilmeden taştan çalıdan attırıverdiği için bir yerini kırma ihtimalinden korkmuyor değilim.benim bu köpekten tek sıkıntım olacağını düşünüyorum antalya gibi sıcak bir iklimde bu hızda gezen bir köpek ya belli bir saat sonunda dayanamaz bir ağaç gölgesinde yatar uyur yada çatlar ölür çünki burdaki sıcaklarda çok su tüketimine ihtiyaç duyacak.  bende köpeğe notu keklikte veririm çünki bölge itibari ile çulluğun değil kekliğin olduğu bölgede yaşıyorum.ama bu yıl antalyada da güzel çulluklar bulmadık değil fakat oda bu yıla mahsus olduğunu düşünüyorum geçen yıllar bu kadar değildi.ama çulluğa uygun bölgede yaşayan insanlarda çullukta değerlendirme yaparlar çünki çulluk avı kadar kekliği tercih etmiyorlar...saygı duyarım ve saygıda duymak zorundayız tercih ve zevk meselesi.herkese selam.

Zaten emin olun Radentis ler hiç keklik  avında denenmemiştir,ilk deneyip not verecek sizler olacaksanız.Yunanistanda ,Arnavutlukta hiç kuulanılmıyordur belkide köpek alacaklar siz denedikten sonra aydınlanırlar.Kardeşim hangi köpek olursa olsun yumuşak meralara alışmış diyelimki çulluk avı yapmış sezonda bir kez kekliğe anadoluya gitmiş sonra ayağı patlamış.Değerlendirme bu mudur.Kusura bakmayın bu yorumlara saygı duyamıyorum.Ancak bir sezon anadoluda av yaptıktan sonra bakın bakalım patlama çatlama var mı.Genelde setterlerin gittiği avlar belli.Setter den memnun olmayanlar bu avlar için tercihlerini continental ırklarda kullanabilirler,böylece çok bilgi sahibi olmadan burada yorum yazmak zorunda kalmazlar.

Cem bey ilk deneyenin biz olacağımız gibi bir düşünceye kapılacak kadar gafil ve gaflet içerisinde olacak kadar cahil değiliz.elbettek ki yurt dışında keklik avında kullandıkları videoları ve kırda kayada kullananların avlarını anlatan arkadaşlarımız var.deneyeceğiz derken sizinde dediğiniz gibi bir kez kekliğe gidipte bu köpekler keklikte yapamıyor diyerek yargılayacak ve eleştirecek halimiz yok elbetteki sezon boyunca kekllik avında kullanacağız ve gözlemlediğimiz  artılarını eksilerini yazacağız.bilgi sahibi olmak için böyle platformlarda tartışılıp konuşuldukça elde edilecektir her avcının kendine göre yeterli seviyede bilgi birikiminin olacağını ve bunlar yeterli veya yetersiz de olsa yorum yazma haklarının olacağı kanatindeyim.yeterli bilgisi olmayanlar yeterli bilgisi olanların yazılarını okuyup kendi bilgilerinle kıyaslama yaparak analiz edip eksik yönlerini tamamlaya bilirler,her öğrenilen bilgide bu şekilde sekillendiği düşüncesindeyim.daha bilgili kişelirin daha fazla fikirlerini paylaşımlarını beklerim. herkese selam ederim

^^KUMLUCA/AVCILAR VE ATICAR DERNEĞİ BAŞKAN YARDIMCISI^^
Cengiz AKKIN
25.08.1981
ANTALYA/KUMLUCA  05336387116

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• yönetici
  • Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 1977
  • İL/İLÇE:: Bahceköy/İST
RADANTİS
« Yanıtla #10 : 10:18 / 10-02-2012 »
bende bir radentisçiyim takım tutmak gibi olmasın ama :) bu köpeklerin hemen hemen hepsi stilli .yönlendirdiğin göreve  karşı duyarlı ,yumuşak huylu ve çabuk öğrenen çalışkan köpekler. bence yönlendirildikleri her avda başarılı olurlar yeterki uygulama hatası olmasın .siz köpeğinizi meraya götürüp madem sen radentissin senin deden şampiyonsa herkezin köpeğinden daha çok bulman lazım diye düşünürseniz bu bir hatadır setter karakterini iyi tanıyan bir keklik avcısının elinde iyi sonuçlar alınacağını zannediyorum ..önümüzdeki keklik sezonunda avlanmaya hazır" bir kaç radentiste var deneme yanılma yöntemiyle hepbirlikte göreceğiz ..herkeze rasgele ..

Çevrimdışı İsmail MANAV

• Dost Avcı
RADANTİS
« Yanıtla #11 : 14:08 / 10-02-2012 »
bu konu aslında cok guzel bılgı aktarıcak bır konu ben ıstanbul avcısı olarak tabıkı settercıyım ve burdakı cok seterı bılırım
fakat sorun su adamın elındekı kopege gore en ıyı setter bu demesı yanlıs o cıflık bu cıflıkte yanlıs ben eger hangı cıflıktekı kopeklerın ne oldugunu burdan yazarsan sanırım cok kalp kırılır onun ıcın fazla derıne gırmeyım
fakat radentız cok kolay bır kopektır ben kopekte once akıllı olmasına bakarım akıllı kopek her seyı alır ve sahıbıne verır
radentız hızlı sıtıllı ve burunlu kpektır
keklı avına gelınce bunu ben cok ıyı bılırım aynı hatayı 2 defa yaptım bıldırcın bıttı aldım koepgımı keklıge gıttım taslar hatta bulent sahının botlarını bıtırmıstı 2 gun kopek ne yaptın bız ve bende yaptım bu hatayı avrupalı super patık yapmıs takıyor kopegın ayagına bakıyor keyfıne eeeeeeeee demekkı bızım daha ogrenıcagız cok sey var

bence kopek ısı bırazda zevk ısıdır ben fakrlı sen farkı kopekle avlanmaktan hosnırsın aslında dogru yok ekdır sayglar
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı İsmail MANAV

• Dost Avcı
RADANTİS
« Yanıtla #12 : 14:11 / 10-02-2012 »
he sunu eklemek ıstyorum hızlı kopek ıcın derlerkı hehehh cok komık gelıyor bana cok kus gecer derler ya kopekte burun yoksa kus gecer be ben 2 kısı bır gunde 32 culluk kaldırdım bayram eren canlı sahıt ayaktan neden bır kus bıle kalkmıyor acaba adamın elındekı kopek agır bıtlıyor vs vs onları hc gormuyor ona gore dogru buysa devam etsın
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Ender GİRGİÇ

• Dost Avcı
RADANTİS
« Yanıtla #13 : 15:35 / 10-02-2012 »
redantis,bassana veya x şahıs bu köpekler arasında ne fark var aralarındaki farklar yanlızca çifliklerinin adı değilmi bu köpeklerin anası babası dedesi bu ülkede vaya başka ülkelerden getirilip bu çifliklere yavruları geçmedimi bassana redantise redantis başka çifliğe köpek vermedimi illaki verdi burdaki sorun ne ben bunu mantıklı düşündüğümde redantis keklik yapar bassana yapmaz o fermada yatar bu oturur biri büyük biri küçük bence çok saçma bu adamlar laboratuvar ortamında hayvanmı  köpekmi imal ediyorlar burdaki olay ben bu çifliğin köpeğini beyeniyorum bunu beyenmiyorum diyoruzya köpeklerimi yoksa çiflikteki altyapıyı barınak ortanımını beğenmiyorsunuz stilse bu köpeklerin hepsi aynı sitile ve aynı pedigreye 100 de 1000 sahipler 5 parmağın 5 nasıl bir değilse bu yetiştircilerden çıkan köpeklerde hepsi aynı sitilde ve eşgalde olamazlar aralardan her zaman iyiler çıktığı gibi kötülerde çıkacaktır doğada hiçbirşey mükemmel olamaz her canlı bir veya birden çok kusura sahiptir.....
Ender GİRGİÇ
1971-İSTANBUL 0543 457 92 99

BÜYÜK USTA SENİ UNUTMALACAĞIZ MEKANIN CENNET OLSUN

Çevrimdışı Bülent ŞAHİN

• yönetici
  • Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 1977
  • İL/İLÇE:: Bahceköy/İST
RADANTİS
« Yanıtla #14 : 12:39 / 13-02-2012 »
ender abi söz konusu çiflikler tabikide birbirinden çok farklı aralarındaki fark ise barınak alt yapı yada isim değil tabiki .şimdi bir los vitoronesle zagnısı yada radentisle bassana aynı köpeklerden oluşuyor fikri çok mantıklı gelmedi bana çünki aradaki fark çıplak gözle bariz gözüküyor .ilk settercilere gidersek mesela yüz yıl öncesine sen haklı olabilirsin o setterler birbirine yakın köpekler olabilir ama günümüzde herkez kendi setter tarzını oluşturmuş bence ve bunun için uzun yıllar harcamış şimdi bunların hepsi aynı diyip geçersek adamların emeklerine saygısızlık olur diye düşünüyorum. iyi çiflikler birbirinle tabiki köpek çifleştirir ama kendi stiline çok yakın köpeklerle bir radentis hiç bir zaman bassanaya köpek çekmez mesela .burada bassanayı kötü köpek olduğu için değil kendi çizgisinden uzak olduğu için örnek verdim yanlış anlaşılmasın ..mesela zagnıs radentise köpek çekebilir bu çokta doğaldır çizgisi birbirine yakın olduğu için.. bu köpek çifleştirme olayıda profosyelellerde benim dişi kızana geldi şunu iyi bir erkeğe çekiyimde yavru alıyim diye yapılmaz çok ince eliyip sık dokunan bir olay bu dişi sahibi elinde onlarca erkeği varken bazen başka bir çiflikten bir erkeğe çekebilir dişisini bu çifleşmede pedigre fizik damızlık vasfı vs bir çok şey aranır hepsi aynı olsaydı insanlar bir çekim için binlerce kilometre yapmazlardı diye düşünüyorum ..bu çifleşmelerden çıkan yavrulardan tabiki kötü yavru çıkabilir bu çokta doğaldır zaten istediği vasıflarda çok iyi bir yavru yakalasa bile bir çifleşmeden istediğini almıştır zaten .konunun başına dönersek günümüzde ünlü çifliklerin köpekleri birbirinden çok farlıdır insanlar bu farkı yaratmak içinde bir ömür harcamıştır ve başarmıştırda .saygılarımla ..

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal