Gönderen Konu: STİL ile igili..  (Okunma sayısı 4575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• Dost Avcı
  • Kan Gurubu: 0 Rh+
  • İL/İLÇE:: Edirne/Merkez
STİL ile igili..
« : 14:10 / 27-08-2014 »
Çoğu zaman duyuyoruz ava giren yada bıldırcına giren köpeğin bozulduğunu..Bu durum hakkında görüşleriniz nelerdir?Köpeğin doğuştan gelen bir özelliği sonradan değişir mi?Sonraki kuşaklarda ki durumu ne kadar etkiler?Durum böyle olunca Stilli olmayan bir köpekten stilli yavru yine alınabilir / mi?(çünkü bu özelliğini sonradan kaybetmiştir).Durumu biraz daha ileriye götürüp (tabi uygulama aşaması biraz imkansız gibi duruyor)köpek stilini kaybediyorsa,geriye de döndürülebilir / mi?Siz ne düşünüyorsunuz?

1980 Edirne

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
STİL ile igili..
« Yanıtla #1 : 10:21 / 28-08-2014 »
bardak kırılınca biraz zor catlaklar yapıştırsanda gözükür.Stil herkezin beyenme şekline göre değişiklik gösteren görecelidir.Kimine göre kuyruk vurmuycak bitlemicek tabirleri eşşek ferması vermicek kimide tam tersi yav bana kuş bulsunda nasıl bulursa
bulsun ben vurayım da düşencesinde olan yani avı niye yapıyoruz neden köpek besliyoruz hobimizi zevk için yapıyosak köpeğimizi eğittiğimiz kadarda kendimizde eğitimli olmalıyızki camiamızda bu işleri çok bildiğini bildiklerini birilerine anlatmaya çalışmalarda çok var onun içindirki köpek niye bakıcaz avcılığı et içinmi hobi içinmi yani nezaket ve kurallar cercevesinde ava saygılı bir şekilde tamamlıcaksak bana göre yarışmacı köpekle avcı köpek ayrı olmalı ve tabiki benim avcı köpeğim benimle bütünleşip kordinasyonlu gezsin setter ırkının özellikleriyle çeşit çeşit fermalar verip görevini yerine getirdikten sonra bende vura bilirsem fermalardaki çuluğumu  aldıkdan sonra benden keyiflisi yok yarışmacı köpeğim ayrı olsun mera yarışlarında oda verilen süre icerinde kendini eniyi şekilde taşıyan koşarken carpılıp yatarak fermasıyla tamamlayacağı ve en az 10 15 metre kediledikten sonra son noktayı koyduktan sonra fermasında komutla kaldırılan  yani kuşu uçurttukdan sonra bekleyip işi bitirdimi bunlar benim hayallerim çokmu uzak değil ama herkeze bakıyorum köpek üretip eğitme cabasında peki bizler bu eğitimi verebilecek kapasitede eğitim bilgisine sahipmiyiz bu da tartşılması gereken ilk en önemli noktadır.Bilal biraz uzun oldu ama bilmem icimdekileri klavyeye döke bilmişmiyim bende bu kadar..

Çevrimdışı Cemal ÖNCÜLER

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 9 9 1986
  • Kan Gurubu: a rh +
  • İL/İLÇE:: KIBRIS - GİRNE
STİL ile igili..
« Yanıtla #2 : 14:13 / 28-08-2014 »
doğan ağam çok güzel döktün benimde şahsi fikrim kendi stillim
evet av ve yarış köpekleri ayrılmalı yarış köpeklerinde tüm still ve özellikler aranmalı
ama ben avda ava bakarım köpek bulsun dursun yeter

9/9/1986       
KIBRIS

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• Dost Avcı
STİL ile igili..
« Yanıtla #3 : 14:33 / 28-08-2014 »
Doğan abi ben şunu gördüm,evet herkese göre zevkler farklılık gösterebiliyor kesinlikle ama bir ferrariyi bir mercedesi bir bmw yi vs vs ye çirkin diyen çıkmıyor.Sadece güzeller içinde seçim yapıyoruz.Yani bir köpek göze hoş geliyorsa  koşarken insanı germiyorsa bu köpekte stil vardır bana göre :)Stilli bir köpeğe kimse kötü diyemez bu kesin.Aslında benim bu konuda konuşmak istediğim köpeğin bu kalıtsal özelliklerinin zamanla değişme gösterip göstermeyeceği.Zamanla değişen bu özelliğin sonraki nesiller üzerindeki etkisi nedir?Diyelim ki evet köpek bıldırcın da bozuluyor.Kuyruk vurmaya başlıyor,kafayı indiriyor vs vs...Bu yapılan avdan mıdır yoksa köpeğin içindekinin zamanla belirmesi midir?

1980 Edirne

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
STİL ile igili..
« Yanıtla #4 : 17:31 / 28-08-2014 »
Doğan abi ben şunu gördüm,evet herkese göre zevkler farklılık gösterebiliyor kesinlikle ama bir ferrariyi bir mercedesi bir bmw yi vs vs ye çirkin diyen çıkmıyor.Sadece güzeller içinde seçim yapıyoruz.Yani bir köpek göze hoş geliyorsa  koşarken insanı germiyorsa bu köpekte stil vardır bana göre :)Stilli bir köpeğe kimse kötü diyemez bu kesin.Aslında benim bu konuda konuşmak istediğim köpeğin bu kalıtsal özelliklerinin zamanla değişme gösterip göstermeyeceği.Zamanla değişen bu özelliğin sonraki nesiller üzerindeki etkisi nedir?Diyelim ki evet köpek bıldırcın da bozuluyor.Kuyruk vurmaya başlıyor,kafayı indiriyor vs vs...Bu yapılan avdan mıdır yoksa köpeğin içindekinin zamanla belirmesi midir?
bana göre fikrimce kuyruk vurması kafa düşürmesi bıldırcında fazla oynamaktan oluşan hatalar kimine göre sıkıntı olmaz ama bıldırcını serinde ve tadında yapıp bırakacan ama cullukta da kafa yerde kuyruk prvaneyse ozaman o kafayı kırmıştır önceden düzgün sonradan hatalara başlayanlar bence azda gene gecire bilir diye düşünüyorum dikkat et dışardakiler bizden av yapan köpeklerin yavrulardan ister oldu neden geninde mutlaka o avın geninde olucağı yaşanyan ustalarda akşam fıkir verecektir..

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
STİL ile igili..
« Yanıtla #5 : 17:32 / 28-08-2014 »
doğan ağam çok güzel döktün benimde şahsi fikrim kendi stillim
evet av ve yarış köpekleri ayrılmalı yarış köpeklerinde tüm still ve özellikler aranmalı
ama ben avda ava bakarım köpek bulsun dursun yeter
:winkhh: :winkhh: kardeşim siz orda çok farklı bir av yapıyorsunuz inan sizlere üstün madalya verilmeli

Çevrimdışı Uğur AKER

• Dost Avcı
  • Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.
  • Doğum Tarihi:: 10.25.1993
  • Kan Gurubu: A rh (+)
  • İL/İLÇE:: Zonguldak /Edirne
Ynt: STİL ile igili..
« Yanıtla #6 : 20:42 / 15-10-2014 »
Bilal abim 9 aylıga kadar benim köpekte kuyruk vurma sıfırdı 2 sezon bıldırcın yaptık şimdi kuyruk ceviz dokuyor maşallah :))

ST27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

www.akerugur.0fees.net

Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa orada güneş batıyor demektir..

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• Dost Avcı
« Yanıtla #7 : 00:18 / 16-10-2014 »
Bilal abim 9 aylıga kadar benim köpekte kuyruk vurma sıfırdı 2 sezon bıldırcın yaptık şimdi kuyruk ceviz dokuyor maşallah :))

ST27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ceviz iyi para yapıyor bu sene üzülme  :D

1980 Edirne

Çevrimdışı Cemal SOYDEMİR

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Aktif Avcı
  • Doğum Tarihi:: 01/01/1978
  • İL/İLÇE:: ANTALYA/MERKEZ
« Yanıtla #8 : 02:13 / 16-10-2014 »
Her avcının av köpeklerinden farklı beklentileri var , size uyan köpeği besleyin.
Cemal SOYDEMİR 1978 / Antalya
web adres ; www.aktifavci.net
mail ; soydemir.cemal@gmail.com

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• Dost Avcı
« Yanıtla #9 : 00:58 / 18-10-2014 »
Mesela ustanın biri bir köpekten iki tane yavru alıyor.Yavruların bir tanesi çok diğer yavru ise vasatın altında oluyor.Daha sonra bu iki dişi kardeşi çok iyi bir erkekle eşliyor.Çıkan yavrularda vasatın altındaki dişinin yavruları çok iyi olurken diğer iyi olan dişinin yavruları kötü çıkıyor.

1980 Edirne

Çevrimdışı Cemal SOYDEMİR

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Aktif Avcı
  • Doğum Tarihi:: 01/01/1978
  • İL/İLÇE:: ANTALYA/MERKEZ
« Yanıtla #10 : 18:04 / 19-10-2014 »
Değerli kardeşim ,  damızlık ve güveninirlik adlı konuda bunları anlatmıştık.
http://www.setterturkiye.com/index.php/topic,2497.0.html
selamlar.
Cemal SOYDEMİR 1978 / Antalya
web adres ; www.aktifavci.net
mail ; soydemir.cemal@gmail.com

SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal