Gönderen Konu: AYKIRI EŞLEŞTİRMELER HAKKINDA  (Okunma sayısı 2095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
AYKIRI EŞLEŞTİRMELER HAKKINDA
« : 10:19 / 19-08-2014 »

ÇİFTLEŞME ANLAŞMASI

anlaşması üzerinde bulunan tüm bölümler erkek ve dişi köpek sahiplerince eksiksiz dolduracaktır.Çiftleşme anlaşması üzerinde ayrıca ilgili ırk derneği  kaşesi / tarih ile ırk derneği üretim sorumlusunun imzası ve ÜRETİME UYGUNDUR ibaresi bulunacaktır.

Çiftleşecek köpekleri KIF bünyesinde temsil eden bir ırk derneğinin olmaması halinde üreticiler çiftleşme anlaşmasını ücreti mukabili KIF merkezinden alacaklardır.Başvuru esnasında çiftleşecek erkek ve dişi köpeklere ait IRK STANDARTI DEĞERLENDİRME FORMLARI’ nın birer kopyasının ibrazı şarttır.
KIF merkezinden alınan çiftleşme anlaşması üzerinde KIF kaşesi ve tarihinin
bulunması gereklidir.

1.DOĞUM TEYİT FORMU
Yavruların doğumunu takip eden en geç 7 gün içinde dişi köpek sahibi tarafından davet edilen KIF kayıt yetkilisi tarafından yavrular anne altında görülerek tanzim edilecek,  imza altına alınacak ve  evrak dişi köpek sahibine teslim edilecektir.1.Doğum teyit formunun doldurulması ile ilgili detaylar KIF internet sitesinde bulunan ‘’KAYIT YETKİLİLERİ TÜZÜĞܒ’ bölümünde bulunmaktadır.

Ö N E M L İ   
1.Doğum teyit formunun tanzim edilmesini takip eden 3 gün içerisinde
çiftleşme anlaşmasının 1.(Beyaz) ve 2.(Sarı) kopyaları ile 1.Doğum Teyit formunun 1.(Beyaz) kopyasının dişi köpek sahibi tarafından ileti ücreti ödenmek kaydı ile
KIF merkezine gönderilmesi zorunludur.

MİKROCİP TALEBİ
Dişi köpek sahibi yavruların doğumunu takip eden 5. veya 6. haftada yavrulara uygulanacak chip ve düzenlenecek soy kütük belgelerinin ederi olan tutarı KIF
banka hesabına yatırarak KIF merkezinden yavrular için chip talebinde bulunacaklardır.

2.DOĞUM TEYİT FORMU
Yavruların doğumunu takip eden 7.haftanın sonu veya 8.hafta içerisinde dişi köpek sahibi
2.doğum teyit formunun düzenlenmesi için KIF kayıt yetkilisini davet edecektir.
Kayıt Yetkilisi nezaretinde chipler yavrulara uygulanacak ve 2.doğum teyit formu düzenlenerek dişi köpek sahibine teslim edilecektir.Bu belgenin 1.(beyaz) kopyası
ileti ücreti ödenmek kaydı ile dişi köpek sahibi tarafından KIF merkezine yollanacaktır.

KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FEDERASYONU
           YÖNETİM KURULU ADINA 
                   A.CEM SÜTUNÇ

KIF’A BAĞLI DERNEK ÜRETİM SORUMLUSU TARAFINDAN ÜRETİCİYE ÇİFTLEŞME ANLAŞMASI VERİLMEDEN ÖNCE UYGULANACAK İŞLEMLER

1-   ÇİFTLEŞME ANLAŞMASI DERNEK KAŞELİ, ÜRETİM SORUMLUSU İMZALI VE TARİHLİ OLMALIDIR.
2-   ÇİFTLEŞECEK ERKEK VE DİŞİ KÖPEĞİN KIF SOYKÜTÜK NUMARALARI ANLAŞMADA BELİRTİLMELİDİR
3-   ÇİFTLEŞECEK ERKEK VE DİŞİ KÖPEĞİN ÜRETİM KRİTERLERİNE UYGUN OLUP OLMADIKLARI KONTROL EDİLMELİDİR.(ÜRETİM YAŞINA GELMİŞ KÖPEĞIN IRK DEĞERLENDİRMESİNİN KESİNLİKLE YAPILMİŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR)
4-   ÇİFTLEŞECEK ERKEK VE DİŞİ KÖPEĞİN ÇİFTLEŞME YAŞINDA (ÜRETİM YAŞ SINIRI ARALIĞINDA) OLUP OLMADIĞI KONTROL EDİLMELİDİR.(ERKEK KÖPEKLER EN AZ 18, DİŞİ KÖPEKLER EN AZ 15 AYLIK OLMALIDIRLAR.KÜÇÜK IRKLARDA YAŞ SINIRI ERKEK VE DİŞİ KÖPEKLER İÇİN 12 AYDIR.ERKEK KÖPEKLER EN SON 8, DİŞİ KÖPEKLER EN SON 7 YAŞINDA ÇİFTLEŞTİRİLEBİLİRLER)
5-   ÇİFTLEŞECEK ERKEK VE DİŞİ KÖPEĞİN O YIL İÇERİSİNDEKİ ÇİFTLEŞME SAYILARI KONTROL EDİLMELİDİR.(DİŞİ KÖPEKLER HER TAKVİM YILINDA 1 (BİR) KEZ, ERKEK KÖPEKLER AYNI TAKVİM YILI İÇİNDE EN ÇOK 6 (ALTI) KEZ FARKLI DİŞİLERLE ÇİFTLEŞTİRİLEBİLİRLER)
6-   ÜRETİCİNİN YA DA ÇİFTLEŞECEK KÖPEKLERİN DİSİPLİN CEZASI OLUP OLMADIĞININ KONTROLÜ MUTLAKA YAPILMALIDIR.
7-   BÜTÜN BU KRİTERLER UYGUNSA, DERNEK ÜRETİM SORUMLUSU BELGE ÜZERİNE ‘’ÜRETİME UYGUNDUR’’ KAŞESİNİ BASILMALIDIR.
8-   TÜM BU İŞLEMLER SONUNDA  BELGELER KIF OFİSİNE GELDİKTEN SONRA SON KONTROL OFİS GÖREVLİLERİ TARAFINDAN YAPILACAKTIR.

KÖPEK IRKLARI VE KİNOLOJİ FEDERASYONU ÜRETİM SOMLUSU
         FATİH ÇOKCAN

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• Dost Avcı
  • Kan Gurubu: 0 Rh+
  • İL/İLÇE:: Edirne/Merkez
« Yanıtla #1 : 10:23 / 19-08-2014 »
Ne gibi Doğan abi?

1980 Edirne

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
« Yanıtla #2 : 11:42 / 19-08-2014 »
Ne gibi Doğan abi?
kural dışı hareketler gibi herşey presedüre uygun olma kaydı kararı almış yönetim bizde buna uymak düşer yapcak bişe yok

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• Dost Avcı
  • Kan Gurubu: 0 Rh+
  • İL/İLÇE:: Edirne/Merkez
« Yanıtla #3 : 15:29 / 19-08-2014 »
kayıt yetkilisinin sonradan çağrılması vs gibi mi yoksa yakın eşleşmeler,yaşı tutmayan köpeklerin eşleşmesi vs gibi mi?

1980 Edirne

Çevrimdışı Kadri DEMİR

• Administrator
  • Dost Avcı
  • susmak bazen çok şey anlatır..
« Yanıtla #4 : 20:59 / 19-08-2014 »
evet buna açıklama yapmak gereği düşer,mesela ben kayıt yetkilisiyim bu yazıdan bir şey anlamadım..

Çevrimdışı Nazım AKGÜN

• Dost Avcı
  • Doğum Tarihi:: 12.03.1984
  • Kan Gurubu: ARh (+)
  • İL/İLÇE:: Bodrum / MUĞLA
« Yanıtla #5 : 01:06 / 20-08-2014 »
evet buna açıklama yapmak gereği düşer,mesela ben kayıt yetkilisiyim bu yazıdan bir şey anlamadım..
Nazım AKGÜN
1984 Bodrum MUĞLA    0537 439 61 82

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
« Yanıtla #6 : 09:37 / 20-08-2014 »
gerekli bilgileri konu içine koydum buyrun okuyun gene anlaşılmayan bişe olursa ben yanıtlamaya hazırım ilginize teşekkürler..

Çevrimdışı İsmail MANAV

• Dost Avcı
« Yanıtla #7 : 17:34 / 20-08-2014 »
hayırlısı olsun
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Doğan KÜÇÜK

• Administrator
  • Dost Avcı
    • Seter İstanbul
« Yanıtla #8 : 16:24 / 10-09-2014 »
ÖNEMLİ TEKRAR HATIRLATMA EŞLEŞMELER HAKINDA İYİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİZ..